Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kuzey Koreli futbolcu kariyerine doğrudan etki ettiği ortaya çıktı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kuzey Koreli futbolcu kariyerine doğrudan etki ettiği ortaya çıktı.

1

Son günlerde hakkında çıkan ‘Öldü’ haberleriyle dünya gündemine oturan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kuzey Kore’nin en flaş isimlerinden birinin kariyerine doğrudan etki ettiği ortaya çıktı.

2

La Stampa’da yer alan habere göre, Pyongyang hükumetinin yurt dışında yer alan Kuzey Kore vatandaşlarını halka açık yerlerde görünmemeleri konusunda uyardığı öğrenilirken o dönem İtalya’da top koşturan 21 yaşındaki genç oyuncunun da kariyerine doğrudan etki etti.

3

Juventus’un 4.2 milyon Euro bedellere kadrosuna kattığı fakat hiç ilk 11’de şans vermediği Kuzey Koreli futbolcu Han Kwang-Song, sadece 2 maç yedek kulübesinde bulundu ve diğer tüm karşılaşmalarını Juventus’un alt yapısında oynadı.

4

Juventus’ta istediğini bulamayan genç oyuncu bir diğer Serie A takımı olan Cagliari’ye gönderildi. Burada bir de gol kaydeden Kuzey Koreli futbolcu yeteneklerini de sergilemeye başlamıştı.

5

Pyongyang’da doğan 21 yaşındaki Han Kwang-Song, ülkesine dönmeden önce Barselona’daki bir futbol akademisinde yer aldı. Daha sonra Şili’deki 2015 17 Yaş Altı Dünya Kupası’nda oynadı ve Kim Jong-un ile yakın arkadaşlıkları bulunan İtalyan senatör Antonio Razzi, Han’ı İtalya’daki ISM Akademisi’ne davet etti.

6

Cagliari’den Perugia’ya kiralanan 21 yaşındaki futbolcu ve burada gösterdiği harika performansla İtalya’da yayınlanan La Domenica Sportiva programına çıktı.

7

Ancak ne olduysa bundan sonra oldu. La Domenica Sportiva programına çıkan Kuzey Koreli Han Kwang-Song, Pyongyang hükumeti tarafından cezalandırıldı.

8

Kim Jong-un önderliğindeki Kuzey Kore yönetimi, Han Kwang-Song’un canlı yayına çıkmasının ardından bir karar yayınlayarak yurt dışında bulunan Kuzey Kore vatandaşlarının halka açık yerle görünmemesi gerektiğini bildiren bir karar aldı.

9

Perugia Başkanı Massimiliano Santopadre, o dönem yaşananlarla ilgili şunları söyledi; “Çok net olmayan bir bakanlık çalışanından bir çağrı geldi ve her şeyi engelledi. Müzakere etmek imkansızdı çünkü Pyongyang sadece ve sadece Han ile konuşmak istiyordu.”

10

“Hükümetleriyle olan durum daha da katılaştı ve futbolcularının TV’de görünmesi yasaklandı, aksi takdirde onu geri göndereceklerdi. Han çok korkmuştu.”

11

Mundo Deportivo, Kim Jong-un’un Han’a bir baba figürü olduğunu ve gencin kariyeri de dahil olmak üzere her şeyi kontrol etmek istediğini iddia etti.

12

Kuzey Koreli diktatörün, Serie A’nın ülkesinin tanınmasında önemli bir figür olduğunu düşünüyordu ve Han’ın İtalya’da oynamasından memnundu.

13

Kariyerine Juventus’la çok yüksek perdeden giren Han, bir dönem Premier Lig ekipleri Arsenal ve Everton tarafından da izleniyordu. Kuzey Koreli futbolcu şu anda Katar’da Al-Duhail forması giyiyor.

14

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı! Maç listesini görmek için buraya tıklayın!

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir