Melbourne’de salgın karşısında can kaybı artışları çoğaldı.

Melbourne'de salgın karşısında can kaybı artışları çoğaldı.

1

NSW Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Sydney’deki Newmarch House yaşlı bakımevinde Covid-19’a yakalanan 5 hastanın tedavi gördükleri hastanede öldüğü açıklandı.

2

Ülke genelindeki yeni vaka sayısının yalnızca 12 olduğu açıklandı.

3

Öte yandan ülke genelinde yaklaşık 530 bin kişiye yapılan testlerde, virüs bulaştığı belirlenen 6 bin 731 kişiden, 5 bin 526’sının iyileştiği kaydedildi.

4

Ülkede Covid-19’un yayılması durma noktasına geldi

5

Avustralya’da virüsten ölenlerin sayısındaki artış sürerken Kovid-19’un toplum içindeki yayılma hızının neredeyse durma noktasına geldiği belirtildi.

6

Ülke genelinde son 24 saatte belirlenen 12 yeni vakadan, sadece bir kişiye virüsün bilinmeyen bir kaynaktan bulaştığını açıklayan Federal Sağlık Bakanı Greg Hunt, bunun yasaklarının kalkabilmesi için umut verici olduğunu söyledi.

7

Uygulanan önlemlerin başarılı olduğunu hatırlatan Hunt, “Bu göreve geldiğimden, corona virüs ile mücadele etmeye başladığımdan beri bu önemli rakamı vermek benim için bir ayrıcalıktır.

8

Bu demektir ki ülke olarak sadece virüsün yükselişini düzleştirmekle kalmıyoruz, sağlamlaştırıyor ve güvence altına alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

9 10 11 12

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir