Michael Schumacher ‘Beni dinlemeliydi. Böyle olmayacaktı’

Michael Schumacher 'Beni dinlemeliydi. Böyle olmayacaktı'

1

Michael Schumacher’in eski menajeri Willi Weber, Alman pilot ile ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

2

Geçirdiği kaza sonrası 7 yıldır komada bulunan efsane pilot hakkında birçok ünlü isim açıklamalarda bulundu. Efsane pilotun eski menajeri Willi Weber de Schumacher hakkında flaş sözler kullandı.

3

Michael Schumacher, Formula 1 kariyeri boyunca Benetton ve Ferrari’de yarışı. Her iki takımla da harika başarılar ve şampiyonluklar yaşayan Alman pilot, 2006 sonunda Formula 1’den emekli oldu.

4

2009 sonunda üç yıl aradan sonra Formula 1’e geri dönen efsane pilot, tamamen farklı bir teknoloji ve pilot jenerasyonuyla karşı karşıyaydı.Sonuç olarak 2012 sonunda, podyuma da çıktığı yılın ardından Formula 1’den emekli oldu.

5

Kolner Express’e konuşan eski menajeri Willi Weber, “Michael’ın aracın sürüş tarzıyla ilgili sorun yaşadığına %100 katılıyorum.”

6

“Michael, sürüş tarzı için özel araç ayarlarına ihtiyaç duyuyor ve Mercedes’ten bunu sağlayamadı.”

7

“Yeni araçlar tamamen farklı bir yönde gelişti ve Michael teknolojiyi Benetton ve Ferrari’de olduğu kadar etkileyemedi.”

8

“Elbette bu doğru. Fakat Ross Brawn, eski Honda aracı için zekice tasarlanmış bir difüzörle [2009’da] kazandı ve Jenson Button’ı dünya şampiyonu yaptı. Bundan sonra çok büyük oranda tasarruf yapmak zorunda kaldı. Aracı çok fazla geliştiremedi ve aniden hızlı olan Rosberg ile çıta çok yüksekti.”

9

Weber, Schumacher’e dönmemeyi tavsiye ettiğini ancak efsane pilotun bunu dinlemediğini belirtti.

10

“Farklı bir teknoloji ve sürücü jenerasyonuydu. Michael her zamanki gibi fit olsa bile bunu telafi edemedi.” dedi.

11

Weber, Schumacher’e dönmemeyi tavsiye ettiğini ancak efsane pilotun bunu dinlemediğini belirtti.

12

“Michael, Mercedes’te başarısız oldu. Keşke bu sefer beni dinleseydi. Her şeyi denedi ve Mercedes’in arka arkaya dünya şampiyonlukları kazanabilmesi için Rosberg ile birlikte aracı daha hızlı hale getirdi. Ama yine de geri dönüşü gereksizdi.”

13

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı! Maç listesini görmek için buraya tıklayın!

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir