Putin İkinci Dünya Savaşı anılarını, yazdı

Putin İkinci Dünya Savaşı anılarını, yazdı

Putin makalede, “İkinci Dünya Savaşı biteli 75 yıl geçti. Bu süre zarfında birkaç nesil yetişti. Dünyanın politik haritası değişti. Nazizm karşısında muazzam ve ezici zafer elde ederek tüm dünyayı kurtaran Sovyetler Birliği artık yok. Savaşta yaşananlar katılımcıları için bile artık uzak bir geçmiş oldu.“ ifadelerini kullandı.

Putin makalesinde, Geleneksel bir deyim vardır: Savaş her ailenin tarihinde derin iz bıraktı. Bu ifadenin ardında, milyonlarca insanın yaşamı, sıkıntılar ve acılar, aynı zamanda gurur, hak ve hatıralar duruyor ve kendi ailesinin savaş anılarına yer verdi.

“Ebeveynlerim için savaş, 2 yaşındaki kardeşim Vitya’nın öldüğü ve mucizevi bir şekilde annemin hayatta kaldığı kuşatılmış Leningrad’ın korkunç acıları demek” diyen Putin gelecek nesiller için sorumluluk vurgusu yaptı.

Geçmiş ve gelecek karşısındaki sorumluluğumuz, korkunç trajedilerin tekrarlanmasına izin vermemek için her şey yapmak ifadelerini kullanan Rusya Devlet Başkanı, dünya liderleriyle görüşmelerinde de bu konuda fikir alışverişinde bulunduğunu söyledi.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir