Sakura Ağaçları

Sakura Ağaçları

ABONE OL

Sakura, kiraz çiçeği ağaçları için kullanılan Japonca bir terimdir. Kiraz çiçeği ağaçları diğer kiraz ağaçlarından farklıdır. Kiraz çiçeği ağaçları diğer kiraz ağaçlarından farklıdır. Temel fark, kiraz çiçeği ağaçlarının meyve üretmemesidir. Bunun yerine, her baharda güzel pembe veya beyaz çiçekler açarlar. Ne yazık ki, ağaçlar sadece bir veya iki hafta çiçek açar.

Kiraz çiçeği ağaçları Japonya’nın bir simgesi haline gelmiştir. Bazı insanlar kiraz çiçeğine ‘Japonya’nın resmi olmayan ulusal çiçeği’ bile diyorlar.

Japon okul yılı Nisan ayında kiraz çiçeği mevsiminde başlar. Çiçekler iyi şans, sevgi ve baharı simgelemektedir. Bu kadar kısa bir süre çiçek açtıkları için, kiraz çiçeği ağaçları da insanın ölümlü olduğunu temsil eder. Bize hayatın ne kadar kısa ve değerli olduğunu hatırlatıyorlar.

Her yıl, Japon halkı kiraz ağaçlarının çiçek açma sürecini yakından takip ediyor. Buna sakura zensen veya kiraz çiçeği cephesi diyorlar.

Çiçeklenme daha sıcak havalarda yavaşça kuzeye doğru hareket eder. Ocak ayında Okinawa’da başlar ve Nisan başında Kyoto ve Tokyo’ya taşınır.

Her bölgede kiraz ağaçları çiçek açtıkça, Japonlar hanami’nin tadını çıkarır. Bu çiçek açan bir kiraz çiçeği ağacının altında piknik geleneğidir.

Bugün, bu Japon kiraz çiçeği ağaçları popüler bir turistik cazibe merkezidir. Her baharda binlerce kişi yıllık Ulusal Kiraz Çiçeği Festivali sırasında ağaçların tadını çıkarır. Güzel pembe ve beyaz çiçeklere ve hatta gölgelerinde yaptıkları pikniğe hayran kalırlar.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir