Yeni anneler için mükemmel cilt bakım rutini önerisi

Yeni anneler için mükemmel cilt bakım rutini önerisi

Her şeyin nerede olduğunu bilin

Her şeyin nerede olduğunu bilin

Banyoda işleri kısa tutmanın en iyi yolu organize olmaktır. Tam olarak ihtiyacınız olan ürünleri ve ürün miktarlarını erişilmesi kolay bir yerde saklayın.

Kağıt havlu kullanın

Kağıt havlu kullanın

. Kağıt havlu kullanmaya özen gösterin. Eski bir havlu yağ, kir ve ter parçacıklarını barındırdığı için cilt problemlerine neden olabilir. Kağıt havlu kullanmak istemiyorsanız; temizleme çabalarınızı olumsuz etkilememek için havlularınızı bir haftadan fazla kullanmadığınızdan emin olun.

Rutininizi kolaylaştırın

Rutininizi kolaylaştırın

Rutininizde mutlaka olması gereken iki adım vardır: Temizleme ve nemlendirme. Yağ, ter, kir ve bakterilerden cildinizi arındırmak için temizlik adımını oldukça ciddiye alın. Makyajınızı temizlemek için misel su kullanabilirsiniz. Daha sonra mutlaka cildinizi bir tonik ve bir temizleme jeli yardımı ile temizlemeniz gerekiyor.

Nemlendiriciler

Nemlendiriciler

Temizlik adımını tamamladıktan sonra cildinize iyi gelen nemlendiriciyi kullanabilirsiniz. Bu dönemde cilt ihtiyacınız değişmiş olabileceğinden; eskisinden daha kuru ya da daha yağlı bir cilt ile karşılaşabilirsiniz. Eski nemlendiricinizi kullanmak yerine cildinizi dinleyerek problemlerine çözüm bulun.

Beslenmenize dikkat edin

Beslenmenize dikkat edin

Cildinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamanın kolay bir yolu, neler ile beslendiğinize dikkat etmek. Bol su içmeyi ve sağlıklı yiyecekler yemeyi unutmayın. Ispanak, lahana, brokoli, narenciye, çilek, ananas ve balık gibi birçok doğal antioksidan içeren yiyecekler yemenizi öneririz.

Zamanınız olmadığı günler...

Zamanınız olmadığı günler…

Yüzünüzü yıkamak için tek bir dakikanız olmayacak günler olacaktır. Anlıyoruz. O günler için cilt tipiniz için en iyi temizleme mendilini yakınınızda tutmanızı öneririz. Böylece yüzünüzdeki herhangi bir makyaj veya kiri saniyeler içinde temizleyebileceksiniz.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir